Her mevsimde bahçeler, insanoğlunun doğayla iç içe bir yaşam sürebilmesi ve doğaya olan hasretini giderebilmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bahçelerde kullanışlı alanlar yaratırken, bunun estetik açıdan da uygun olmasını sağlayabilmek için başarılı bir bahçe dekorasyonu oluşturulması gerekir. İşte bu noktada mükemmel bir bahçe için 7 öneri ile bahçeniz oluşturmak istediğiniz dekorasyonunun en etkileyici ve en fonksiyonel kullanım özelliklerine sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Hem şık hem de kullanışlı bir bahçe dekorasyonu oluştururken, ruhunuza da hitap edecek bir dekorasyon yapısını yakalayabilmenize yardımcı olacak bu öneriler ile yaz gelmeden dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Fonksiyonel ve Estetik Barbekü
Bahçe deneyim ve keyfinin en iyi şekilde yaşandığı atmosferler aile ya da arkadaşlar ile bahçede yeşillikler içerisinde yapılan barbekü/mangal keyfidir. İlkbahar, yaz ve hatta sonbahar aylarında bahçede barbekü organizasyonları düzenlenmesi bir gelenek niteliği taşır. Bu nedenle de mükemmel bir bahçe için 7 öneri arasında ilk sırada barbekü yer alır. Bahçenizin ölçülerine ve bulunduğu konuma uygun olarak farklı barbekü kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Taş, metalik veya daha farklı bir yapıda barbeküler oluşturabileceğiniz gibi bahçenizdeki alanlar kısıtlı ise portatif barbekü de tercih edebilirsiniz.
Bahçe Barbekü Modelleri

Rahat ve Estetik Dış Mekan Mobilyaları
Bahçenizdeki dekorasyonda rahatlığı da en yüksek seviyede tutabilmenizin en önemli parçalarını açık hava mobilyaları oluşturur. Genel kullanım yoğunluğuna ve tabii ki bahçenizdeki kullanım alanı imkanına göre mobilya seçimi yapabilirsiniz. Ahşap, metalik gibi farklı tasarımlardaki mobilyalarda canlı renkleri seçmeniz sıcak ve güzel havaların etkisini daha iyi şekilde hissedebilmenizi sağlar.
Bahçe Mobilyası Modelleri

Pergola Veya Gölgelik
Sıcak yaz aylarında ya da yağmurlu ancak ılık havalarda da bahçenizi kullanabilmeniz açısından şık bir pergola ya da gölgelik kullanmaya özen göstermelisiniz.
Pergola Gölgelik Modelleri

Yeşil alanlarda Yürüme Yolu
Hem ulaşım ve hareket alanınızın daha özgür olmasını sağlayacak hem de bahçenizde yeşille daha fazla iç içe olabilmenize yardımcı olacak bir detaydır.
Bahçe Yürüme Yolu

Dekoratif Obje Kullanın
Saksı, ışıklandırma sistemleri, tablo vb. aksesuar ürünleri ile bahçe dekorasyonunuzda bütünleyici bir görsellik oluşturun.
Bahçe Objeleri

Akvaryum, Yüzme Havuzu Ya da Süs Havuzu
Bahçenizde güzel havalarını etkisini en iyi şekilde yansıtırken ferahlık ve huzur verecek tek detay sudur. Bu yüzden bahçenizdeki kullanım alanı genişliği başta olmak üzere tüm şartlara uygunluğuna göre akvaryum, yüzme havuzu veya süs havuzu kullanın.
Bahçe Süs Havuzu

Bahçe Kulübesi
Bahçenizdeki çalışmalarınız için kullanacağınız bahçe malzemelerinden, diğer teknik teçhizata kadar her türlü görüntü kirliliği yaratabilecek nesneyi dekoratif şekilde bir arada tutabilmenizi sağlar.
Bahçe Kulübesi

Bu gibi mükemmel bir bahçe için 7 öneri ile bahçenizde her zaman konforlu, şık ve etkileyici bir dekorasyon yaratın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir