Soğuk havaların etkisini göstermeye başladığı ve yağışların arttığı bu dönemde kış bahçelerini dekore etmek isteyenler için en doğru zaman. Yazın doğal güzelliklerinde sürdürülen balkon ya da bahçe keyfini kışın kendisine has güzelliklerinde de sürdürmek isteyenler için birbirinden özel farklı kış bahçesi dekorasyonu, alternatifleri ve önerileri bulunuyor. Kış bahçesinde, kötü hava koşullarına karşı önlem almak için öncelikle, yağmur, kar ve soğuk hava gibi etkenlerle kullanılamayan veranda, balkon, bahçe gibi alanların portatif çatı ve pencere sistemleri ile kapatılması gerekiyor. Bu aşamada portatif ve açılır tipte sistemleri tercih etmek, yaz ayları geldiğinde de en uygun kullanım biçiminde kullanılabilir bir fonksiyonelliğe sahip olmasını sağlayacaktır.

Konforlu ve dekoratif bir kış bahçesinin en olmazsa olmaz parçalarının başında oturma grupları gelir. Kış bahçesi dekorasyonu doğrultusunda şekillendirilen alanın büyüklüğüne göre uygun ölçülerde tercih edilecek oturma grupları ile mekan içerisinde hem kullanışlı bir alan hem de daha ferah bir atmosfer yaratılabilir.

Kışın soğuk ve bunaltıcı etkisini kırması için mekana sıcaklık katacak kilim, battaniye vb. ürünlere de yer verilmesi önerilir. Ayrıca soğuk havalara karşı dayanıklı olan Çuha çiçeği, nergis, şebboy, açelya, hercai menekşe gibi çiçekler ile de kış bahçesine özel renkler katılabilir.

Çiçeklerin zarif saksılarını tamamlayacak uyumlulukta dekoratif fenerlerde kış bahçeleri için tercih edebilecek en özel ve en işlevsel aksesuarlar olarak değerlendirilir. Turkuaz, beyaz, mavi, kahverengi, kırmızı, turuncu gibi tonlar kış bahçelerinde kışın iç karartan etkisini kırmaya yardımcı olacağı gibi her mevsim için kullanım fonksiyonelliği de sağlar.

4 Replies to “Kış Bahçesi Dekorasyonu”

  1. Çok başarılı kış bahçesi dekorasyonu örneklerini derlemişsiniz. Yazıyı da faydalı buldum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

  2. Çok harika kış bahçesi tasarımlarını listelemişsiniz. Yaptıracağım kış bahçesi için güzel fikirler edindim sayfanızdan.

  3. Kaliteli paylaşımlarla günüm renklendi. En kısa sürede uygulayacağım bu sitede öğrendiklerimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir