Balkon dekorasyonlarında saksılar en önemli dekoratif ürünlerdir. Çiçeklerin eşsiz renk ve görselliklerini tamamlayıcı unsurlar olan saksılarda, seçilebilecek pek çok farklı saksı seçeneği bulunuyor. Dekorasyon markalarının tasarladıkları en yaratıcı saksılar kadar evde el işi olarak da çok özel saksı modelleri tasarlayabilmek mümkün. Daha kişiselleştirilmiş bir balkon dekorasyonu oluşturmak isteyenler için farklı tasarımları ile eşsiz alternatifler oluşturulabildiği gibi bir tür geri dönüşüm etkisi de oluşturulabiliyor.

Balkonunuza renk katmanıza yardımcı olacak ve el emeğiniz olması ile daha fazla bir huzur verecek en yaratıcı saksılar yapmak isteyenler için birbirinden pratik saksı yapım önerileri alttaki maddelerden alabilirsiniz.

Oyuncak Saksılar; 2 büyük saksı ve 12 küçük saksı gerekir. Büyük saksılardan birisini ters çevirip, diğerini düz bir şekilde üzerine koyulmalıdır. Ortaları delinen küçük 3’er saksı iç içe geçirilmelidir. Sağ-sol kol ve sağ-sol bacak bu sayede yapılır. Ortalarından geçirilecek bir iple bağlanarak sanki bir bebek izlenimi oluşturulabilir. Daha sonra istenen görsellikte boyama işlemi uygulanabilir.

Lego Saksılar; Her yaş için en eğlenceli aktivitelerden birisi olan lego birleştirmeyi bu kez saksı için kullanabilirsiniz. İster klasik bir saksıyı çevrelemek için ister de doğrudan saksı olarak kullanmak için lego parçaları birleştirilebilir.

Plastik Şişe Saksılar; Her evdeki doğa için en zararlı atıkların başında plastik şişeler gelir. Bu şişeleri atmak yerine ters çevirip, kapak kısmı alta gelecek şekilde istenen şekillerde kesilerek, saksı olarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir