Doğa mevcudiyetindeki değerleri ile insanoğlunun her ihtiyacını karşılayabilecek bir kapasiteye sahiptir. Günümüzde insanoğlunun sıkıştığı şehir yaşantısından sıyrılmasına yardımcı olurken, bu yaşamlarında kolaylıklar sağlayacak özel çözümler yine doğadan geliyor. Özellikle de dere taşı ile taş paspas yapımı son dönemlerde hayli popüler bir hale geldi.

Taş Paspas Yapımı

İnsanların doğada bulunan taşlar ile hem kullanışlı hem de son derede dekoratif paspaslar yapabilmesi mümkün oluyor. Üstelik son derece düşük bir maliyet ile bu tasarımları rahatlıkla herkesin yapabilmesi mümkündür. Hem kullanışlı hem de estetik bir paspas kullanımını ekonomik ve el emeği şeklinde kullanabilirsiniz.

Deniz Taşları

Kolayca dere taşı ile taş paspas yapımı için gereken malzemeler ise istenen ölçülerde bir adet sade paspas, dereden/doğadan toplanmış pürüzsüz ve görselliği bulunan taşlar ve bir adet yapıştırıcıdır.

Taştan Paspas Yapımı Malzemeleri

Gerekli malzemelerin hazırlanmasının ardından taş paspas yapımı için her bir taşın paspasın üzerine gelecek kısmına bir miktar yapıştırıcı sürülerek, paspasa koyulması yeterlidir. Bu noktada güçlü bir yapıştırıcı kullanılması ve yapıştırma işleminden sonra kısa bir süre üzerine ağırlık baskısı uygulanması ilerleyen süreçte taşların paspastan ayrılmamasını sağlayacaktır.

Yapıştırıcıyla Taş Yapıştırma

İster mutfakta, ister kapı girişinde ister de balkon girişlerinde rahatlıkla kullanılabilecek bu taş paspaslar rahatlıkla şekilde de temizlenebilmektedir. Dekoratif açıdan son derece etkileyici bir görsellik sunan bu taş paspaslar yeni sezonunun en popüler trendleri arasında yer alıyor.

Taş Paspas Yapım

Taş Paspas Nasıl Yapılır

Yazının Kaynağı; curbly.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir