Bahçeler yetişkinlerin oyun alanlarıdır. Her mevsimde, doğanın özgürlüğünü ve rahatlığını deneyim edebilme fırsatı sunan bahçelerde daha kişiselleştirilmiş bir görsellik ve kullanım alanı yaratabilmek herkesin en önemli arzusudur. Ancak bahçe dekorasyonu, yaşamın her noktasında olduğu gibi çocuk faktöre devreye girdiğinde önemli değişimlere uğramak zorunda kalabiliyor. Ancak çocuklu eve uygun bahçe dekorasyonu alternatifleri ile hem istenen görsellikte ve kullanım tarzında hem de çocuklar için uygun bir bahçe dekorasyonu oluşturabilmek mümkündür. Yetişkinlerin konforlu ve keyifli zamanlar geçirebilecekleri bahçelerde, çocuklarında oynayabilecekleri alanların bir arada oluşturulması mümkündür.

Ebeveynlerin çocuklu eve uygun bahçe dekorasyonu oluştururken göz önünde bulundurması gereken bir takım önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlar arasında bahçe zeminin çocukların yaralanmalarına karşı mutlaka yumuşak bir zemine sahip olmasına dikkat edilmesi en önemli maddeyi oluşturmaktadır. Bununla birlikte bahçenin çit ya da duvarlarını önceden belirleyerek, çocuklar için bahçede oluşturulacak oyun alanlarının bu noktalardan olabildiğince uzak noktalarda olması güvenlikleri açısından çok önemlidir.

Bu yüzden çocuk oyun alanının önceden belirlenerek, ona göre bir bahçe dekorasyon planlaması yapılması tavsiye edilir. Tabii ki çocukların güvenliğini sağlayabilmek ve her zaman çocuğun durumunu merak etmek zorunda kalmamak adına sivri kesimlere sahip olan mobilya ve dekoratif ürünlere yer vermekten kaçınılması ve elektrikli objeler ile havuz gibi detayların çocuklar düşünülerek yerleştirilmesi veya tasarımlarının seçilmesine dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir