Her evde kesinlikle bulunan eşyalardan birisi de mandallardır. Çamaşır mandalı sayesinde yıkanmış çamaşırları çamaşırlığa veya ipe daha sağlıklı bir şekilde asabiliyoruz. Ancak evlerde sıklıkla kullanılan çamaşır mandalları bu işlevlerinin dışında da çoğu zaman dekoratif çalışmalarda da tercih ediliyor. Çamaşır mandalı kullanarak yapabileceğiniz kendin yap fikirleri ile hem dekorasyonunuza renk katabilir hem de kendi el emeğinizle yapacağınız bir çalışmanın haklı gururunu yaşayabilirsiniz. Çamaşır mandalı ile yapabileceğiniz dekoratif nitelikli çalışma fikirleri arasında;

Mandal Duvar PanosuMandal duvar panosu; Bir pano üzerine gereceğiniz ipe belirleyeceğiniz renk diziliminde mandal asabilirsiniz. Uzun ve birden fazla sıra olursa daha etkileyici bir görsellik oluşturur. Ayrıca yemek tarifleri ve küçük notlar konusunda askı olarak da değerlendirebilirsiniz.


Mandal Çaydanlık AltlığıMandal çaydanlık altlığı; Bir çeşit nihale olarak değerlendirebileceğiniz mandalları ortadan ikiye ayırdıktan sonra ister yapıştırıcı ister de tel veya ip ile yan yana düz bir şekilde birbirlerine yuvarlak ya da kare şeklinde sabitleyebilirsiniz.


Mandal Duvar ÇerçevesiMandal duvar çerçevesi; Bir karton ya da benzeri bir objeyi ortası boş ince bir yuvarlak olarak kestikten sonra mandalları bu unsura tutturabilirsiniz. Sağlamlaştırmak için yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Böylelikle farklı renklerden oluşan özel bir çerçeve elde edebilirsiniz.


Gibi örnekler yer alır. Bu tip çamaşır mandalı kullanarak yapabileceğiniz kendi yap fikirleri ile yaşam alanlarınıza renk ve ahenk kazandırabilir ve dekorasyonunuza değer katabilirsiniz.

One Reply to “Çamaşır Mandalı Kullanarak Yapabileceğiniz Kendin Yap Fikirleri”

  1. Çamaşır mandallarından harikalar yaratmışsınız. İnsanın ufkunu genişleten harika bir paylaşım olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir