Gün içerisinde genel kullanımda değerlendirdiğimiz pek çok ürün, aslında dekorasyonumuzun bir parçası olarak da değerlendirilebilir. Bunlardan birisi de kasalardır. Gün içerisinde markette, pazarda vb. alanlarda sıkça gördüğümüz ve pek de önemsemediğimiz meyve kasaları aslında, yaşam alanlarımızda oluşturacağımız dekorasyonlarımız açısından son derece özel seçenekler sunmaktadır. Hem bu ürünlerin geri dönüşümünün sağlanabilmesine yardımcı olup, hem de dekorasyona değer katacak dekoratif objeler haline dönüştürebilmek mümkündür. Bu mobilyalar meyve kasalarından yapılıyor ve ekonomik şekilde dekorasyona değer katıyor.

Meyve kasaları ile birbirinden farklı pek çok dekoratif ürün yapabilirsiniz. L’Art de la Caisse tarafından tasarlanmış olan mobilyaları da inceleyerek, kendinize yapacağınız ürün konusunda kaynak oluşturabilirsiniz. Bundan sonrası ile tamamı ile sizin hayal gücünüz ile sınırlıdır. Tahta kasa tasarım fikirleri kesinlikle herhangi bir sınırlamaya maruz kalmamaktadır. Günümüzde bu meyve taşınan tahta kasaları kullanarak, dekoratif raflar, saksılar, televizyon sehpası, bar tasarımları, ayakkabılık, elbise dolabı veya kediniz/köpeğiniz için özel yatak gibi pek çok farklı ürünü kolayca tasarlayabilirsiniz.

Son dönemlerde dekorasyon trendleri arasında yer alan tahta kasa tasarım fikirleri ile dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bu ürünlerin dayanıklı olması amacı ile fırınlama yöntemi ile üretildiğidir. Bu tip bir üretim çok sert olmasına neden olur ve kırılmaya eğilimli olurlar. Bu neden ile birleştirme işlemlerinde üzerinde küçük delikler açılması, çivi kullanılması gerekir ise de sadece çok ince çivilerin tercih edilmesi önerilir. Ayrıca zımpara işleminden geçirilmemiş olduklarından, mutlaka zımparalama tekniği ile zımparalama işlemlerini gerçekleştirerek, kıymık gibi problemlere karşı önlem alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir