Bahçenizde dekoratif detaylar için kullanabileceğiniz geniş alanlar varsa bu alanları eşsiz güzelliklerdeki heykeller ile değerlendirebilirsiniz. Hem sanata olan ilginizi yansıtacak hem de oluşturacağı sanatsal görselliği ile ruhunuzu doyuracak bir bahçe dekorasyonu yaratabilmenize yardımcı olacak bahçenize güzellik katacak heykeller konusunda yapabileceğiniz çok geniş bir seçenek çeşitliliği bulunmaktadır. Bahçenizdeki boş ve uygun alanları değerlendirerek, bahçenizin bütününde eşsiz bir sanat ve sergi alanı etkisi oluşturabilirsiniz.

Günümüzde dekoratif bahçe heykelleri konusunda çok çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Misal olarak bahçenizde kullanmak istediğiniz heykellerde beton, ahşap, bakır ve hatta çelik tasarımlı modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak her zaman daha yüksek bir dayanıklılığı öncelikli tutuyorsanız bahçenizde kullanacağınız heykellerde bakır modelleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Günümüzde özellikle dekorasyon mağazalarında kolayca bulabileceğiniz birbirinden farklı heykel seçenekleri bulunuyor.

Bahçe Dekorasyonuyla Uyumlu Olmalı
Bahçenizde kullanacağınız heykellerin seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli detay ise bahçenizde kullandığınız diğer mobilya ve aksesuar ürünleri ile olan uyumluluğudur. Yani modern kesimlerde bir bahçe dekorasyonu oluşturmuş durumda iseniz etkin bir bütünlük yakalayabilmeniz için kullanacağınız heykellerin bu çizgileri barındırması ve mümkün ise çelik olması ve ayrıca siyah, beyaz ve gümüş tonlarını yansıtıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte daha çok otantik etkili bir bahçe dekorasyonu oluşturmuş durumda iseniz bakır ve ahşap heykel modellerini tercih edebilirsiniz.

Bohem sanat anlayışından, spor tutkunlarına, klasik sanattan modern sanat anlayışına kadar pek çok farklı tarzda ve tasarımda birbirinden şık bahçe dekor heykelleri ile her zaman özgün ve etkileyici bir bahçe dekorasyonunu yakalarken, sanat zevkinizden de asla ödün vermeyebilirsiniz. Üstelik günümüzde heykel konusunda zengin bir çeşitlilik bulunmasından dolayı çok yüksek maliyetler ile karşı karşıya kalmadan çok ekonomik şekilde de sanat detaylarını bahçenize yansıtabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir