Bir bahçe dekorasyonu için akvaryumlar çok önemli etkiye sahiptir. Hem geleneksel Türk mimarisinde mevcut olan avlu yapısında sıklıkla yer verilen hem de modern çizgilerin bahçe dekorasyonuna en etkili biçimde işlenmesini sağlayan akvaryumlar her toplumda en fazla sevilen ve en fazla dikkat çeken bahçe dekoratif ürünlerinden birisi olsa da kullanımı pek de yoğun değildir. Buna karşın bahçesini renklendirmek ve yeni bir tarzda şekillendirmek isteyenler için bahçe akvaryum modelleri oldukça önemli bir avantaj sunuyor. Bahçe yeşilliğine yeni bir renk kazandıracak bahçe akvaryum yapımı oldukça kolaydır. Her tarza uygun olarak şekillendirilebilen bahçe akvaryumları sayesinde bahçenize değer kazandırabilirsiniz.

Camekan tasarımlı bir bahçe akvaryumu sayesinde bahçenizin yeşilliğine suyun ve balıkların eşsiz renk çeşitliliğini kazandırabilmeniz mümkündür. Özellikle de tek bir tarafı camlı olacak şekilde içerisinde çakıl taşları ve akvaryumda yaşamaya uyumlu Japon balıkları gibi rengarenk balık türleri ile son derece etkileyici bir görsellik ortaya çıkartabilirsiniz. Bunun dışında büyük taşları üst üste koyarak, oluşturabileceğiniz küçük havuz yapısının içini su geçirmez beton ile kaplayarak, içerisinde istediğiniz türde balıkları yetiştirebilirsiniz. Bununla birlikte bahçeniz için akvaryum tasarımlarında ‘gölet’ tipini de tercih edebilirsiniz. Kademeli Yükseklik farkı olacak şekilde akvaryumunuzun bahçenizde küçük bir şelale ve gölet görselliği teşkil etmesini de sağlayabilirsiniz.

Bahçenizin su tesisatından çekeceğiniz küçük boruları yapacağınız akvaryumların görünmeyen kısımlarından geçirip, çevresini de yeşillikler ile kapatarak etkileyici bir çeşme akvaryumlu ev bahçesi yaratabilirsiniz. Oluşturulacak basit devirdaim sayesinde akvaryumunuz suyun sürekli hareket halinde olmasını sağlayarak da hem görsel açıdan hem de su akışının rahatlatıcı ses çeşitliliği açısından oldukça renkli ve etkileyici bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Taş, plastik ve tahta gibi pek çok farklı malzeme kullanımı gerçekleştirebileceğiniz bahçe akvaryumunda suya karşı dayanıklılık açısından kullanılacak ahşap öğelerin su ile temas etmeyen dış tasarımda tercih edilmesi tavsiye edilir. Böylelikle hem suda kirlenmeye yol açılmaz hem de akvaryumun çok uzun yıllar dayanıklılık gösterecek estetik bir sağlamlığa sahip olabilmesini sağlayabilmeniz mümkündür. Bahçeleri güzelleştirecek 21 küçük bahçe akvaryumu modeli ile bahçenizde özel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir