Bahçe dekorasyonunda çiçekler, temel olarak en önemli parçalardan birisini oluşturuyor. Bahçenin her köşesinde bol bol çiçek kullanımı, bahçenin otantik ve doğal havasının istenen dekorasyonu tarzı uygulansa dahi bozulmaması bu sayede mümkün olur. Bu nedenle de bir bahçe dekorasyonunun en temel noktalarından birisini çiçekler oluşturur. Ancak bahçede kullanılacak çiçeklerin illa ki yere uygulanması gerekliliği gibi bir durum bulunmaz. Yani çiçekler saksılar ile de özellikle taş döşemesi yapılan bahçenin farklı bölümlerinde de etkilerini gösterebilir. İşte bu noktada bahçe dekorasyonunda kullanılacak saksı çiçekleri için tercih edilebilecek birbirinden farklı bahçe saksıları bulunuyor.

Farklı boyut alternatiflerinin yanı sıra ahşap, metal, taş ve hatta plastik gibi farklı tasarım renk ve özelliklerinde bahçe saksıları bulunuyor. Bu şekilde genel bahçe dekorasyonuna uygun bir saksı kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Bahçe saksılarında ana malzeme farklılıklarının yanı sıra günümüzde askı, dikey ve katlı gibi farklı bahçe saksısı modelleri de sunuluyor. Bu sayede standart görsellikteki bir bahçe saksısının sıkıcı etkisinden sıyrılarak, çok daha özgün ve çok daha dikkat çekici bir saksı kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Bahçe saksılarında genel olarak ahşap tonlarının dışında, dekorasyona uyumlu olarak renklerin dünyasının birbirinden göz alıcı ve dikkat çekici tonlarını da kullanabilmek mümkündür. Özellikle küçük boyutlu saksılarda daha şirin bir atmosfer yakalanmak istendiğinde yeşil, pembe, kırmızı, turuncu gibi dikkat çekici renklerde plastik saksılarda kullanılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir